فلومتر گازهای طبی

شرح وسیله: کارایی این دستگاه تلطیف اکسیژن جهت استفاده مریض با امکان تنظیم فشار می‌باشد.

انواع: تک لیوان(سانترال)، دوقلو(جهت استفاده دو بیمار به صورت همزمان)، سرکپسولی، فلومتر با شیر(قابلیت استفاده از فلومتر و اکسیژن به صورت ۴ بار همزمان) وفلومتر مخصوص استفاده نوزادان.

مشخصات تکمیلی: فشار خروجی در نوع نوزادان از ۰.۲-۷ لیتر در دقیقه و در انواع دیگر فلومتر ۱-۱۸ لیتر در دقیقه می‌باشد؛ که میتوان طبق تجویز پزشک معالج فشار آن را تنظیم کرد.

فلومتر “سانترال”، “دوقلو”، “نوزادان” و “همراه باشیر” جهت استفاده بر روی آتلت طراحی گردیده است.

کارایی:

“فلومتر سانترال” جهت استفاده بر روی آتلت گاز های طبی ایران طراحی گردیده و امکان استفاده یک بیمار از اکسیژن را فراهم میاورد.

“فلومتر دوقلو” جهت استفاده دو بیمار به صورت همزمان طراحی شده است که هردو به یک آدابتور متصل گردیده اند.

“فلومتر همراه با شیر” جهت استفاده همزمان بیمار و اتصال به دستگاه بیهوشی می‌باشد.

 

“فلومتر سرکپسولی” جهت استفاده اکسیژن مستقیم از کپسول طراحی گردیده و مجهز به فشار شکن(رگلاتور) می‌باشد.

(رگلاتور فشار مستقیم کپسول را کاهش داده و به فلومتر انتقال میدهد)

“فلومتر نوزادان” جهت استفاده در بخش های نوزادان می‌باشد که با استفاده از شیر مخصوص امکان استفاده برای نوزادان را فراهم میاورد.

مشخصات فنی: در قسمت مرطوب کننده جنس لیوان، نشانگر فشار و رویه محافظ بالایی از پلی کربنات می‌باشد که از مزایای آن میتوان به نشکن بودن آن اشاره کرد. جنس شلنگ فلومتر از سیلیکون و جنس درب فلومتر از ABS، جنس سوزنی از فلز برنج و سایر قطعات فلزی از برنج آبکاری شده با کروم می‌باشد.

از مزایای فلومتر های این شرکت میتوان به: نشکن بودن شیشه های مورد استفاده، امکان کالیبره شدن و تعویض یا تعمیر قطعات معیوب اشاره کرد که با توجه با امکان ضربه و زمین خوردن قابل توجه است.